Itt a 2020-as Giro d’ Italia magyarországi útvonala, térképpel, időpontokkal
A Giro d’italia nemzetközi kerékpáros körverseny Magyarországon 62 települést érint, míg négyhez nagyon közel halad el. Íme a percre pontos időpontok, mikor zárják le a településeken az útszakaszokat.
A bicikliversenyt 2020. május 9. és 31-e között rendezik, a futam Budapestről indul május 9-én majd, és halad át az országon. A Giro Hungary közzétette a percre pontos menetrendet, pontosabban a verseny miatt az adott szakaszok zárásainak kezdetét és végét.
A verseny magyarországi szakaszának első etapja május 9-én, szombaton egy 9,5 kilométeres budapesti időfutam lesz, amely a Hősök teréről indulva az Andrássy úton halad, érinti a Parlamentet, majd a Dunán át a Clark Ádám téren keresztül a Várban zárul. A második, 193 kilométeres etap ugyancsak a Hősök teréről rajtol május 10-én Komárom-Esztergom irányába, áthalad Pannonhalmán és Győrben ér véget a táv. A harmadik szakasz Székesfehérvárról indul, majd végig halad a Balaton-felvidéken, Hévíz érintésével Zalakaroson át Nagykanizsán fejeződik be.
Az alábbi időpontokban számíthatnak a települések lakosai lezárásokra:
2020. május 9. (Budapest)
BUDAPEST 10:00 – 18:00
(Hősök tere, Andrássy út, Parlament, Duna-part, Clark Ádám tér, Vár)
2020. május 10. ( Budapest – Győr)
BUDAPEST 10:30 – 13:20
SZENTENDRE 10:53 – 13:36
PILISSZENTLÁSZLÓ 11:12 – 13:44
DÖMÖS 11:28 – 14:01
PILISMARÓT 11:33 – 14:07
ESZTERGOM 11:40 – 14:26
TÁT 12:05 – 14:37
NAGYSÁP 12:17 – 14:50
BAJNA 12:23 – 14:54
HÉREG 12:34 – 15:05
TARJÁN 12:40 – 15:14
VÉRTESTOLNA 12:52 – 15:23
AGOSTYÁN 12:58 – 15:30
TATA 13:02 – 15:42
KOCS 13:19 – 15:53
NAGYIGMÁND 13:34 – 16:08
CSÉP 13:44 – 16:16
KISBÉR 13:58 – 16:30
BAKONYSZOMBATHELY 14:07 – 16:39
BAKONYBÁNK 14:13 – 16:46
TÁPSZENTMIKLÓS 14:21 – 16:53
TÁP 14:26 – 16:57
NYALKA 14:31 – 17:03
PANNONHALMA 14:35 – 17:12
NYÚL 14:45 – 17:19
GYŐR 14:58 – 17:42
2020. május 11. (Székesfehérvár – Balaton – Nagykanizsa)
SZÉKESFEHÉRVÁR 9:05 – 11:45
SÁRSZENTMIHÁLY 9:21 – 11:56
SÁRKESZI 9:28 – 12:00
NÁDASLADÁNY 9:33 – 12:05
ŐSI 9:38 – 12:10
BERHIDA 9:45 – 12:19
PAPKESZI 9:55 – 12:28
BALATONFŰZFŐ 10:02 – 12:35
BALATONALMÁDI 10:06 – 12:40
SZENTKIRÁLYSZABADJA 10:13 – 12:46
VESZPRÉM 10:20 – 12:56
CSOPAK 10:41 – 13:14
BALATONFÜRED 10:45 – 13:22
TIHANY 10:55 – 13:33
ASZÓFŐ 11:06 – 13:39
ÖRVÉNYES 11:10 – 13:42
BALATONUDVARI 11:13 – 13:45
BALATONAKALI 11:19 – 13:50
ZÁNKA 11:27 – 13:58
KÖVESKÁL 11:34 – 14:07
GYULAKESZI 11:49 – 14:22
TAPOLCA 11:55 – 14:29
HEGYMAGAS 12:05 – 14:38
BALATONEDERICS 12:20 – 14:51
BALATONGYÖRÖK 12:23 – 14:54
VONYARCVASHEGY 12:26 – 14:58
GYENESDIÁS 12:30 – 15:01
KESZTHELY 12:33 – 15:11
HÉVÍZ 12:42 – 15:18
ALSÓPÁHOK 12:49 – 15:21
SÁRMELLÉK 12:58 – 15:29
ZALAVÁR 13:08 – 15:38
ZALASZABAR 13:15 – 15:46
NAGYRADA 13:17 – 15:49
GARABONC 13:23 – 15:54
ZALAKAROS 13:26 – 16:01
GALAMBOK 13:33 – 16:05
ZALASÁRSZEG 13:40 – 16:11
NAGYKANIZSA 13:47 – 16:29