Valter Attila 10. a katalán kör első szakaszán, Colbrellit újra kellett éleszteni

Valter Attila tizedik helyen ért célba az országúti kerékpáros katalán körverseny nyitószakaszán, hétfőn.

Hétfőn kezdődött az országúti kerékpárosok Katalán körversenye, amelynek első szakaszát az ausztrál Michael Matthews nyerte meg az olasz Sonny Colbrelli előtt, míg Valter Attila jól helyezkedve a 10. helyen ért célba.

A magyar bringás nagyszerű eredményét elhomályosítja, hogy Colbrelli a célba érést követően összeesett, és újra kellett éleszteni. A spanyol Teledeporte tv-csatorna beszámolója szerint Colbrelli csapata megerősítette a történteket, hozzátéve: a sürgősségi beavatkozás után versenyzőjük eszméleténél van, beszél, mozog, de nem érzi jól magát, ezért további kivizsgálásokra kórházba szállították.

A viadal a Sant Feliu de Guíxols környéki 171 kilométeres szakasszal kezdődött, az enyhén emelkedő befutóban az ausztrál Michael Matthews (BikeExchange-Jayco) diadalmaskodott, Valter pedig – noha az utolsó métereken enyhén a kordonok mellé szorult – tizedik helyen tekert át a célvonalon.

A Groupama-FDJ 23 esztendős magyar bringása tavaly két top 10-es, egy harmadik és egy nyolcadik szakaszhelyezést jegyzett az egyhetes viadalon.

A verseny holnap a L’Escala és Perpinya közötti 202.5 kilométeres szakasszal folytatódik, minden valószínűség szerint Colbrelli nélkül.

Katalán körverseny első szakasz (Sant Feliu de Guíxols–Sant Feliu de Guíxols, 171 km):

1. Michael Matthews (ausztrál, BikeExchange) 3:47:11 óra