Valter Attila 15. a katalán körverseny hétfői nyitószakaszán

Valter Attila a 15. helyen ért célba a katalán országúti kerékpáros körverseny hétfői nyitószakaszán.

A Visma-Lease a Bike 25 esztendős magyar bajnoka a Vuelta a Espanán címvédő amerikai Sepp Kuss és a 21 esztendős belga tehetség, Cian Uijtdebroeks segítőjeként szerepel az egyhetes viadalon, amelynek barcelonai zárószakaszán 2021-ben harmadik lett.

Az idei kiírás a Sant Feliu de Guíxols környéki 174 kilométeres szakasszal indult, az enyhén emelkedős befutóban a jó ütemben támadó ausztrál Nick Schultz (Israel-Premier Tech) nyert meglepetésre a verseny fő esélyesének számító szlovén Tadej Pogacar (UAE) előtt.

Kuss a 9., Valter a 15., Uijtdebroeks a 23. pozícióban tekert be – a procyclingstats szakportál alapján -, a győztessel azonos idővel. A célegyenesben történt egy bukás a csoport végén, földre került többek között a Tour de France-on és Giro d’Italián korábban győztes kolumbiai Egan Bernal is.

A viadal kedden a Mataróból induló 186 kilométeres távval folytatódik, a végén hegyi befutóval a Vallter 2000 emelkedőn.