Valter Attila 4. helyen zárta a Gran Caminót

A Jumbo-Visma magyar kerékpárosa, Valter Attila a 8. helyen zárta a Gran Camino utolsó, O Milladoiro és a Santiago de Compostela közötti, 18.1 kilométeres időfutamát, így összetettben 4. lett.

Fantasztikus munkát végzett a Gran Camino országúti kerékpáros körversenyen a Tour de France-győztes Vingegaard első számú segítőjeként Valter Attila, a versenyt Jonas nyerte.

Ati a vasárnapi időfutam előtt összetettben négy másodperces hátránnyal indult a spanyol Jesús Herradával szemben.

Valter nagyon erősen kezdte az időfutamot, a táv első felénél úgy tűnt, akár a második helyig is zárkózhat összetettbe, hiszen az út felét a negyedik legjobbként teljesítette.

A szakasz befejező részén nem tudta már ezt a tempót hozni az őt megelőző riválisaihoz képest, 25:11.658 perc alatt ért célba, ami a nyolcadik legjobb időt jelenti a mezőnyben.

Valter Attila így a minden dicséretet megérdemlő negyedik helyen zárt a Gran Caminón, ami egyben első Jumbos versenye is volt.