Valter Attila a mezőnnyel célba érve 19. lett a katalán körverseny ötödik szakaszán

Valter Attila a mezőnnyel célba érve 19. lett a katalán országúti kerékpáros körverseny ötödik szakaszán.

Pénteken az Altafulla és Viladecans közötti 167,5 kilométer várt a mezőnyre, és a mezőnyhajrában ezúttal a francia Axel Laurance (Alpecin-Deceuninck) bizonyult leggyorsabbnak.

A Visma-Lease a Bike 25 esztendős magyar bajnoka, aki 15 kilométerrel a vége előtt megpróbálkozott egy szökéssel, ám gyorsan utolérték, végül a főmezőny elején, a 19. helyen tekert át a célvonalon.

Összetettben a szlovén Tadej Pogacar változatlan előnnyel őrzi első helyét, Valter továbbra is a 38.

“Talán az idei évem egyik legjobb napja volt lábügyileg” – kezdte a szakasz értékelését az M4 Sportnak a magyar klasszis sportoló. – “Rengeteget támadtam és nagyon boldog vagyok a lábaim miatt, de sajnos egy nagyon jó eredményre ez nem volt most elég.

Benne voltam az elején egy elég nagy szökésben, kilenc fővel el tudtunk menni, de végül nem engedett el a mezőny, aztán még egy másfél, két órán át gyűrtük egymást. Végül sprintbefutó lett, tavaly ugyanez volt a szituáció. Igyekeztem a sprintben valamit alkotni, ha már ennyi energiát befektettem, de most meg kell elégedjek ennyivel. A forma viszont nagyon biztató.”

A vasárnap Barcelonában záruló viadal szombaton a Berga és Queralt közötti 154,7 kilométeres távval folytatódik.