Valter Attila hatodik az UAE Tour hegyi befutós harmadik szakaszán

Valter Attila szerdán a hatodik helyen ért célba az Egyesült Arab Emírségek kerékpáros körversenyének hegyi befutós harmadik szakaszán, összetettben pedig a tizedik pozícióba lépett előre.

A Dzsebel Dzsaiszon záruló etapon az al-Mardzsan-szigetről induló 176 kilométeres útvonal végén mintegy húsz kilométer hegymenet várt a mezőnyre.

A hétfői nyitóetap hajrájában bukó magyar bajnok az összetett 20. pozíciójából várta a számára kedvező terepet. A Visma-Lease a Bike bringása az éllovas Brandon McNulty kerekén tempózott az utolsó kilométerig az egyre fogyatkozó mezőnyben. Az etapot a csapattársa segítségével jó ütemben támadó Ben O’Connor nyerte, Valter – a procyclingstats szakportál alapján – öt másodperc lemaradással lett hatodik.

Összetettben 39 másodperc hátránnyal a tizedik. Jay Vine áll az élen.

A versenyen csütörtökön egy Dubai belvárosából induló és a dubai kikötőbe érkező 175 kilométernyi sík szakasz vár a mezőnyre.