Bauke Mollema szökésből nyerte a Tour de France 14. szakaszát

Bauke Mollema szóló szökésből nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 14. szakaszát, melyen Guillaume Martin a második helyre lépett előre összetettben.

A Carcassonne és Quillan közötti 183,7 kilométeres táv és öt kategorizált emelkedő leküzdése várt a mezőnyre szombaton.

Szökni 14 fős boly tekert el, benne a 2019-es lombardiai körversenyen győztes holland Mollemával és a tavaly a Vuelta a Espanán a hegyi pontversenyt megnyerő francia Martinnel.

A 34 éves Mollema lejtmenetben 43 kilométerrel a cél előtt támadott az élbolyból, és innentől végig egyedül tekerve 2017 után második szakaszgyőzelmét aratta a Tour de France-on.

Második az osztrák bajnok Patrick Konrad, harmadik a kolumbiai Sergio Higuita lett.

Az összetettben Martin lépett nagyot előre, mivel közel négy és fél perccel megelőzte az esélyesek csoportját. Ezzel feljött a második helyre, a végső sikerre esélyesek közötti további időkülönbségek viszont nem változtak, a szlovén Tadej Pogacar továbbra is őrzi sárga trikóját.

Eredmények: 14. szakasz, Carcassonne-Quillan, 183,7 km:

1. Bauke Mollema (holland, Trek-Segafredo) 4:16:16
2. Patrick Konrad (osztrák, BORA-hansgrohe) 1:04 perc hátrány
3. Sergio Higuita (kolumbiai, EF) azonos idővel
…11. Guillaume Martin (francia, Cofidis) 1:28 p h.
…18. Tadej Pogacar (szlovén, UAE) 6:53 p h.

Az összetett élcsoportja:

1. Pogacar 56:50:21 óra
2. Martin 4:04 perc hátrány
3. Rigoberto Urán (kolumbiai, EF) 5:18 p h.
4. Jonas Vingegaard (dán, Jumbo-Visma) 5:32 p h.
5. Richard Carapaz (ecuadori, Ineos Grenadiers) 5:33 p h.

A hétfői szünnap előtt vasárnap a Céret és Andorra la Vella közötti 191,3 kilométeres hegyi etappal folytatódik a 108. Tour de France, melyen a kerékpárosok összesen 3414 kilométert tekernek, amíg jövő vasárnap célba érnek a párizsi Champs-Élysées-n.