Vas Kata Blanka a 10.helyet szerezte meg a Koppenbergcross versenyen

A Koppenbergcross-on a versenyzőknek a Flandriai Körversenyről is jól ismert 22%-os, kockaköves emelkedővel is meg kellett birkózni.

Elkezdődött a cyclo-cross szezon. Az egyik legnehezebb versenyt Belgiumban rendezték meg a hétvégén, amely az idén már X2O Badkamers Trofee (volt DVV Trofee) néven fut. A nők hat kört tettek meg ezen a pályán. 68-an indultak az elit mezőnyben a Soudal Ladies Trophy keretein belül, köztük Vas Kata Blanka (Doltcini-Van Eyck Sport). A rajtot követően nagyon hamar kiderült, hogy Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal), Lucinda Brand (Telenet Baloise Lions), Yara Kastelijn (Credishop-Fristads) és Annemarie Worst (777) négyese közül kerülhet ki a győztes.

Fotó Alain VDP Photography

A verseny végig izgalmas harcok folytak a dobogóért, tíz másodperc döntött a helyezésekről. A győzelmet Worst szerezte meg Brand és Kastelijn előtt.

Vas Kata Blanka jól indította a támadásokat, kezdetben az főmezőnnyel tekert. A versenyen végül bő két perc hátránnyal, a tizedik helyen végzett.

Fontos megemlíteni, hogy az U23-as korosztály legjobbjait figyelembe véve a brit Anna Key (Starcasino CX) és a világbajnok Marion Norbert Riberolle (Starcasino CX) is mögötte ért célba. A férfiaknál a sorozat címvédője Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal) magabiztosan nyert, Lars van der Haar (Telenet Baloise Lions) lett a második, míg Toon Aerts (Telenet Baloise Lions) zárt harmadikként.

Magyarországon is megkezdődtek a cyclo-cross futamok. A pandémiás helyzet miatt kicsit megkésve induló szezont a Superior Racing Team nyitotta az október 24-én megrendezett NorthWave Cross Challenge sorozatának első futamával, majd vasárnap a Tirpák Cross nyíregyházi versenyére látogathattak ki a szakág szerelmesei. Törökbálinton 140 UP versenyző állt rajthoz, a hobbi futamon pedig 50 főnél is több induló volt, miután nagyon sok szülő is kedvet kapott a versenyzéshez. Ezt követően az elit és master kategóriák következtek, így kora délutánra már az eredményhirdetésre is sor kerülhetett. Az elit kategóriában Búr Zsolt diadalmaskodott ismét, de riválisa Vas Balázs sajnos nem állt rajthoz.

Fotó Bak Ferenc

Új ötletekkel is próbálkoztak a szervezők, ilyen volt például az épített ELEMInátor , Triál ügyességi pálya, amelyen neves sportolók (Hegedűs László “Hege”, Buzsáki Virág, Dancsuly Dávid) csiszolták a gyerekek technikai tudását. A legkisebbek így unatkozás helyett hasznosan töltötték az idejüket. Nagy megtiszteltetés volt a versenyzőknek és a szervezőknek, hogy Dina Márton is kilátogatott a rendezvényre, sőt hol a lebonyolításban, hol a gyerek pályán, hol a nevezésben vagy éppen a díjak átadásánál tüsténkedett.

Nyíregyházán is remek hangulat volt a kellemetlen időjárás ellenére. Új helyszínen, nyíregyházi NYKSE Street Park extrémBMX pálya területén rendezték a 2020-as év első Tirpák Cross futamát az NYKSE és a Tirpák SE szervezői. Az egész éjszaka zuhogó eső szerencsére nem vette el az indulók kedvét és a pálya állaga sem változott meg jelentősen. Az ítéletidő ellenére az indulói létszám átlagos volt, nem sokkal maradt el a Tirpák Cross sorozaton megszokottól.

A versenyzők számára kijelölt útvonal két különleges helyszínt kötött össze. A versenyzőknek induláskor a Street Park pályaelemeit kellett megkerülniük, majd a különleges vonalvezetésű pálya hátsó része a volt laktanya területén vezetett keresztül. A verseny és a pálya főpróbája volt a január 3-i Magyar Kupa futamnak, amelyre remények szerint szilveszteri hangulatot tudnak varázsolni majd a szervezők.