4 kilométeres kerékpárút épült Mórahalom és Ásotthalom között

Elkészült az új, négykilométeres kerékpárút a Csongrád-Csanád megyei Mórahalom és Ásotthalom-Kissor között, a több mint félmilliárd forintból, uniós támogatással megvalósult beruházást szerdán adták át.

Mosóczi László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közlekedéspolitikáért felelős államtitkára az ünnepségen úgy fogalmazott, a biciklizés népszerűsítésének leghatékonyabb eszköze az infrastruktúra állapotának, minőségének javítása. A kormány 2030-ig 15 ezer kilométerre bővíti a kiépített és kijelölt bicikliutak hosszát Magyarországon.

A tavalyi országos forgalomszámlás adatai szerint – részben a járványhelyzet következtében –  negyedével-harmadával nőtt a hétköznapokon kerékpározók száma, a szabadidős forgalom pedig átlagosan 17 százalékkal emelkedett – közölte a politikus.

A Dél-Alföldön élők több mint harmada használja fő közlekedési eszközként a kerékpárt. A vidék legforgalmasabb kerékpáros útvonala a békéscsabai Andrássy út, a második a szegedi Oskola utca – mondta az államtitkár.

Mórahalmon és térségében is folyamatosan fejlesztik a kerékpáros infrastruktúrát, négy beruházás már megvalósult a térségben, és legalább ugyanennyit még terveznek. Mórahalom és Ásotthalom-Kissor között négy kilométer hosszban épült új út, és felújították a városhatáron belüli egykilométeres szakaszt. A hivatásforgalmi és turisztikai célokat egyszerre szolgáló fejlesztéssel a vajdasági Királyhalom irányába tartó összeköttetés első üteme épült ki.

Mosóczi László, Nemesi Pál, Polner Eörs, Nógrádi Zoltán és Toroczkai László  (b-j) a Csongrád-Csanád megyei Mórahalom és Ásotthalom-Kissor közötti kerékpárút átadásán 2021. június 23-án. MTI/Rosta Tibor

E szakasz az EuroVelo nemzetközi kerékpáros hálózat részeként növeli a kerékpáros közlekedés biztonságát, vonzerejét – mondta Mosóczi László.

Nógrádi Zoltán polgármester emlékeztetett arra, hogy a térség – Szeged és Szabadka környezetének – települései egykoron szerves gazdasági, társadalmi, kulturális egységet alkottak. A Magyarország és Szerbia között kialakult kapcsolatok ma már összehangolt infrastruktúra fejlesztést tesznek lehetővé a határ két oldalán, amelyek hozzájárulnak e kötelékek helyreállításához – fogalmazott.

Nemesi Pál, a Dél-alföldi Gazdasági Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztos stratégiai kérdésnek nevezte a kerékpárút-hálózat bővítését, ami a kormány, a megyei önkormányzat és a települések összefogásával valósul meg.

Polner Eörs, a Csongrád-Csanád Megyei Közgyűlés alelnöke bejelentette: a következő hétéves fejlesztési ciklusban több mint 90 kilométer kerékpárút épül a megyében.

Kövess minket Instagramon!

Kövesd Instagram oldalunk a legfrissebb fotós tartalmakért!